لطفا بروید بمیرید

زندگی در دنیای مجازی تجربه های جالبی با خودش به همراه داره. فیس بوک، توییتر، فرندفید، اورکات، مسنجر، بادو و گوگل ریدر و … . اگه با این ابزارها و جامعه های مجازی کار کرده باشید و چند وقتی اونها رو تماشا کرده باشید کاملا متوجه میشید که این جوامع مجازی فرهنگ خاص خودشون رو دارن. مثلا فرهنگ فیس بوکی ها با فرهنگ گودری ها خیلی فرق میکنه. و خوب این فرهنگها به شدت روی روابط غیر مجازی انسانها هم تاثیر میزاره که البته الآن نمیخوام در این مورد بنویسم. چیزی که میخوام در موردش صحبت کنم فضای موجود در گودره یعنی همون گوگل ریدر.

ساکنین گوگل ریدر به شکل کاملا محسوسی در مورد خدا و دین و زندگی نظرات خاصی دارن. نظراتی که بیشتر نزدیک به مادی گراهاست. فعلا مهم  نیس که این دیدگاه خوبه یابد. اما اون چیزی که به شدت در محتوای تولید و منتشر شده توی این فضای مجازی خودنمایی میکنه یادآوری مرگ و ایجاد حس ناامیدیه. ایجاد این حس که زندگی جریانی خسته کننده و کسالت آور است. بیشتر به نظر میرسه که این افراد به شکل جدی ای در حال ترویج مرگ اند. به نظر من این افراد باید هر چه سریعتر به هدف اصلیشون یعنی مردن برسن و ما رو هم راحت کنن. حتی کسانی که عکسها و مطالب زیبا به اشتراک میزارن وقتی کامنتها و نوتهای کنار این موارد رو میخونی، یک حسرتی در حرفاشون وجود داره. مسلما شرایط زندگی در ایران در ایجاد شدن این نظرات بی تاثیر نیست، اما مشخصا این نظرات و این برخورد هم راه به جایی نمیبرد.

بنده همینجا به همۀ کسانی که زندگی را کسالت آور و خسته کننده می پندارند توصیه میکنم هرچه سریعتر بروند و بمیرند. تا هم ما از دست آنها راحت شویم و هم آنها از دست زندگی خودشان. 

TDC04M18

یک دیدگاه برای “لطفا بروید بمیرید”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.